Nesebar | Dovolená Nesebar | Zájezdy Nesebar

bulharsko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Nesebaru

 

Ne náhodou je nazýván „perlou Černomoří“ či „bulharským Dubrovníkem“. Nesebar je jedním z nejkrásnějších černomořských měst vůbec.

Historické jádro Nesebaru je od roku 1983 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Na poměrně malé rozloze se můžeme setkat s více jak čtyřmi desítkami pravoslavných kostelů, z nichž nejstarší pocházejí už ze 4. století, byzantskými lázněmi či středověkou uměleckou školou. Město bylo založeno ještě v dobách antiky, neslo jméno Mesemvria a sloužilo jako důležitý přístav. Díky své unikátní poloze na skalnatém poloostrově bylo poměrně složité jej dobýt a ve středověku sloužilo jako důležitá vojenská pevnost.

          

I v dobách turecké nadvlády se v Nesebaru rozvíjela řecká kultura, jejíž znaky jsou patrné až do současnosti. Obdivovat je můžete v unikátním muzeu archeologie (obsahujícím artefakty již z doby raného neolitu) či etnografie. Nemusíte ovšem být milovníky historie či architektury, aby si Vás získala nezaměnitelná atmosféra místní architektury a úzkých uliček. Chvílemi jako byste se opravdu ocitli v tisíce let starém sídle. Během hlavní sezóny může procházku znepříjemnit vysoká koncentrace turistů - těm se ale vyhnete v pozdních večerních hodinách, kdy je duch místa přímo elektrizující.

Vybrané zájezdy Nesebar

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje