Sluneční pobřeží | Dovolená a zájezdy Sluneční pobřeží

bulharsko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Slunečním pobřeží

 

Bulharsko ideální místo pro letní dovolenou důkladně vybíralo. Ačkoli krásných lokalit podél celého pobřeží je mnoho, nejvíce „nej“ sbírá právě Sluneční pobřeží. Pro mnoho turistů je jediným evropským letoviskem, kde si mohou dopřát skutečný luxus za dostupnou cenu.

Sluneční pobřeží (bulharsky Slnčev brjag, anglicky Sunny Beach) je největším, nejpopulárnějším, ale též nejluxusnějším letoviskem v zemi. Toto místo, které dnes slouží jako výkladní skříň bulharského cestovního ruchu bylo vybráno na základě důkladných analýz. Klíčovým kritériem přitom byl počet slunných dní v roce – a těch je podle statistik 300!

          

Středisko bylo otevřeno v roce 1957 a jako první si jej vyzkoušeli českoslovenští turisté z Čedoku. Na tehdejší poměry zakusili mimořádný luxus, ale podobně dokáže Slunečné pobřeží našince překvapit i dnes. V ničem si totiž nezadá s prestižními lokalitami ve Středomoří. Disponuje kapacitou 120 tisíci lůžek ve více než pěti stech, většinou luxusně vybavených, hotelech. Sluneční pobřeží se nachází pětatřicet kilometrů od Burgasu, dvacet kilometrů od mezinárodního letiště. Přitažlivé je též bezprostřední blízkostí historického města Nesebar – památky UNESCO, se kterým jej spojuje písečná pláž s pěší promenádou.

Na Slunečném pobřeží se nachází na 150 restaurací a celá řada nočních klubů, barů a diskoték, splňujících vysoké požadavky západní klientely. Nacházejí se zde také dva aquaparky, z nichž jeden je největší na celém poloostrově, safari nebo dráha pro motokáry. Písčitá pláž se táhne úžasných osm kilometrů, což je nejvíce na  bulharském pobřeží. Sluneční pobřeží je svým zaměřením určeno hlavně pro mladé turisty nebo rodiny s dětmi. Své si však určitě najdou i dříve narození, ať už v útulných restauracích u pláže, na procházce po promenádě, či v jednom z mnoha regeneračních středisek.

Vybrané zájezdy Sluneční pobřeží

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje