Oblíbené bulharské destinace | Letoviska v Bulharsku

bulharsko-bg-header-title.png
     
         
 

Bulharské destinace

 

Bulharské pobřeží se tradičně rozděluje na dvě částí, na jižní a severní. Přirozené dělení určují dva klíčové černomořské přístavy a nejvýznamnější bulharská pobřežní města – Burgas a Varna.

Jižní rezorty leží v blízkosti Burgasu a ty severní poblíž Varny, nejvzdálenější však od sebe dělí jen desíky kilometrů, tedy vzdálenost snadno překonatelná na lodi i po souši. Jižní část se vyznačuje teplejším mořem a převážně písečnými plážemi. V severní části jsou pláže smíšené, tedy písečné i kamenné, a v průběhu hlavní sezóny je zde o trochu příjemnější klima.

Letoviska jižního Černomoří, co do oblíbenosti, vedou. Patří sem Sluneční pobřežíNesebar (severně od Burgasu),Sozopol a Primorsko (jižně od Burgasu). Nejpůvabnějším z nich je Nesebar, starobylé město, jehož založení sahá hluboko do dob antiky. Tři kilometry od Nesebaru se nachází letovisko Sluneční pobřeží, nejvyhledávanější  místo vBulharsku. Kapacita střediska je 120 tisíc míst a po většinu sezóny je stoprocentně naplněna.

Mezi Čechy si trvalou popularitu uchovává město Primorsko. Klidnější letovisko obklopené přírodou je jediným městem za česko-slovenskými hranicemi, kde si bez problémů vystačíte s rodným jazykem.

Dalším zajímavým místem pro strávení letní dovolené v Bulharsku je město Sozopol. Architekturou a významem se může hrdě měřit s Nesebarem, jeho devizou však je nižší koncentrace turistů a nepatrně nižší ceny. Pravidelně se zde koncem srpna koná mezinárodní kulturní festival Apollonia, který město na dva týdny proměňuje v kulturní centrum země a atmosféra místa se tím ještě umocňuje.

Mezi rezorty severního pobřeží jsou zařazována města v okruhu padesáti kilometrů od přístavu Varna, starobylého města se secesní architekturou, zcela atypickou pro daný region. Památkám vévodí katedrála nanebevzetí Panny Marie, největší katolická sakrální stavba v zemi. Nejznámějším z  letovisek jsou Zlaté písky, které v oblíbenosti šlapou na paty Slunečnímu Pobřeží.  Hotely jsou většinou špičkově zařízeny.

Dalším vyhledávaným cílem dovolených je Balčik. Jedná se o nejromantičtější a nejmalebnější letovisko v oblasti, které je z jedné části obklopené mořem a  z druhé vápencovými a skalnatými útvary. Své sídlo zde ve středověku měly rumunské královny.

Mezi další často navštěvovaná letovisko patří především Albena, jedna z nejklidnějších (ale zároveň nejluxusnějších) letních destinací v zemi, naproti tomu Obzor je masami turistů zatím téměř nedotčen.

Sestavte si vlastní zájezd do Bulharska!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje